Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 49Wszystkie: 437415

Sztandar Oddziału SITR w Słupsku

Aktualności » Sztandar Oddziału SITR w Słupsku

Po ponad 40 latach pracy stowarzyszeniowej SITR Oddział Słupsk doczekał się swojego sztandaru. Sztandar został zakupiony ze środków własnych Stowarzyszenia, które w dużej mierze pochodziły ze składek. Sztandar został wyszyty ręcznie przez Panią Ingę Mach z Bytowa.

 

Awers - prawa strona sztandaru: na czerwonym tle znajduje się logo SITR oraz nazwa Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk wyhaftowany złotymi nićmi.

 

Rewers - lewa strona sztandaru nawiązuje do barw narodowych: na biało-czerwonym tle znajduje się godło Rzeczpospolitej Polskiej - orzeł w koronie wyhaftowany srebrnymi nićmi.

 

Uroczystość poświęcenia sztandaru odbyła się podczas mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu za Jasnej Górze w dniu 7 października br. W uroczystości tej wzięli udział członkowie naszego stowarzyszenia oraz zaproszeni goście. W godzinach wieczornych podczas uroczystej kolacji Prezes Zarządu Głównego SITR Tadeusz Płoszaj przekazał uroczyście sztandar na ręce naszego Prezesa Bolesława Giczewskiego jednocześnie wręczając pamiątkowy akt nadania. Na ręcznie wyrzeźbionym tablo umieszczone zostały pamiątkowe gwoździe inicjatorów i fundatorów sztandaru. Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia tej doniosłej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.