Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 488Wszystkie: 424264

Informacje o projekcie

Aktualności » Informacje o projekcie

Informujemy, że przystąpiliśmy do realizacji projektu pn. „Rewitalizacja sześciu podwórek, terenów zielonych Śródmieścia w Człuchowie” współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Człuchów.Realizacja projektu swoim zasięgiem obejmujeobszar rewitalizacji Śródmieścia w Człuchowie. W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania mające na celu poprawę rewitalizowanego obszaru.

W ramach działania ,,Zielono mi” przeprowadzone zostaną warsztaty dbania o zieleń i podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych oraz nasadzeń. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zasady w zakresie wyboru miejsca posadzenia danej rośliny, wymagań glebowych, nawożenia, pielęgnacji, przecinania pielęgnacyjnego i korekcyjnego, terminów dokonywania nasadzeń oraz terminów siewu.

 W ramach działania ,,Deska i młotek” zostaną przeprowadzone warsztaty wykonania elementów drobnej architektury z różnych materiałów połączonych z wykonaniem prac aranżacji przestrzeni, w szczególności donic ze skrzynek, kwietników, ogródków z ziołami lub warzywami.

W ramach zadania ,,Sztuka i my” zostanie przeprowadzony wśród mieszkańców wybór rodzaju elementu sztuki lub elementu z zakresu instalacji uaktywniających kreatywność i aktywność ruchową mieszkańców oraz miejsca posadowienia tego elementu sztuki z przedstawionych ze strony Gminy Miejskiej Człuchów propozycji. W ramach tego działania Urzęd Miejski w Człuchowie przygotował ankietę, w której mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię co do wyboru elementu sztuki, nawiązującego do kultury regionu człuchowskiego, który pojawi się w przestrzeni na promenadzie w Człuchowie.

 Zachęcamy zatem mieszkańców rewitalizowanego obszaru do wypełnienia ankiety, do której link umieszczony jest poniżej

https://forms.gle/gG2N6NQGTxGHTyJY8

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Śródmieścia w Człuchowie

do udziału w projekcie!!! 

Zgłoszenia pod numerem telefonu

59 8425849

lub mailowo sitrslupsk@poczta.onet.pl