Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 217Wszystkie: 373592

Kącik ekologiczny

Projekty » Zrealizowane projekty » „DBAJ O CZYSTOŚĆ POWIATU – NIE PAL ŚMIECI” » Kącik ekologiczny

Podczas XI słupskich Pokopek, które tradycyjnie odbyły się na początku października w Karżniczce, został przygotowany przez nasze Stowarzyszenie Kącik Ekologiczny.
Kącik odwiedziło ponad 80 osób. Zostały zorganizowane zajęcia w postaci prezentacji, gier i zabaw edukacyjnych.  Dzieci oraz młodzież spróbowali swoich sił w konkursie o segregacji odpadów. Pod bacznym okiem instruktorów dowiedzieli się , które odpady można wykorzystać powtórnie i jak je segregować oraz gdzie znajdują się pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Każdy uczestnik zabawy otrzymał drobne nagrody. Nauka poprzez zabawę okazała się wspaniałym pomysłem. Dzieci oraz młodzież, w taki miły sposób mogli przyswoić sobie wiedzę związaną z prawidłowym postępowaniem z domowymi odpadami. Wiedzą tą będą mogli dzielić się ze swoimi najbliższymi oraz z rówieśnikami.
Kącik ekologiczny był ostatnim działaniem realizowanym w ramach projektu „Dbaj o czystość powiatu – nie pal śmieci”, który był współfinansowany ze środków Powiatu Słupskiego.
Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz osobom zaangażowanym w jego realizacje, za udział w prowadzonych działaniach oraz za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach podejmowanych przez nasze Stowarzyszenie na rzecz ekologii i ochrony środowiska.