Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 53Wszystkie: 239125

Historia

O stowarzyszeniu » Historia

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa jest jednym ze Stowarzyszeń zrzeszonych w Naczelnej Organizacji Technicznej. Istniejące w okresie międzywojennym stowarzyszenia naukowo-techniczne podjęły ponownie swoją działalność niemal natychmiast po odzyskaniu niepodległości.

Ocaleni z pożogi wojennej wybitni działacze tych stowarzyszeń zebrali się w dniu 12 grudnia 1945 r. w Warszawie na konferencji, na której podjęli uchwałę o powołaniu Naczelnej Organizacji Technicznej. Wkrótce uzyskała ona status instytucji wyższej użyteczności publicznej i stała się reprezentantem wobec władz państwowych wszystkich stowarzyszeń naukowo-technicznych.

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa powstało 28 czerwca 1947 r., a Oddział Wojewódzki w Słupsku powstał w 1975 r.

Zarówno Zarząd Główny jak i jego Oddziały Wojewódzkie oraz koła prowadzą działalność integracyjną inżynierów i techników rolnictwa, doskonalenie zawodowe swoich członków jak również organizują konferencje, szkolenia, seminaria, wyjazdy na targi i praktyki zagraniczne także dla mieszkańców wsi i osób zainteresowanych tematyką dotyczącą obszarów wiejskich.