Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 145Wszystkie: 243910

Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego

Projekty » Zrealizowane projekty » Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego

Od 1 października Stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego”. Projekt obejmie swoim zasięgiem obejmie całe województwo pomorskie – adresatami będą rolnicy z terenu 16 powiatów województwa. W ramach projektu zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia skierowane do rolników jako wybranej grupy społecznej i zawodowej, mające na celu podnoszenie kwalifikacji i kształtowanie świadomości w zakresie zrównoważonego rozwoju rolnictwa. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy, co przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia wód związkami azotu ze źródeł rolniczych. Szkolenia odbędą się w ośmiu powiatach w województwa pomorskiego. Harmonogram w załączeniu. Uczestnikom szkoleń zapewniamy materiały szkoleniowe i dydaktyczne. Realizacja przedsięwzięcia zakłada osiągnięcie następujących efektów ekologicznych i rzeczowych:


Efekty ekologiczne

 • podwyższenie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa;
 • podwyższenie poziomu świadomości ekologicznej grup mających największy wpływ na jakość środowiska czy grupy społecznej zawodowej, jaką są rolnicy stosujący środki ochrony roślin w swoich gospodarstwach.

Efekty  rzeczowe
Podczas trwania projektu zostanie zorganizowanych 8 szkoleń, każde szkolenie będzie trwało 18 godzin razem 144 godzin szkoleniowych. Zostanie przygotowanych i wydrukowanych:

 • 160 szt. materiałów szkoleniowych,
 • 30 szt. plakatów,
 • 500 szt. ulotek,
 • 160 kompletów materiałów dydaktycznych.
 • Podsumowanie projektu
  zobacz więcej...

  Pełnym sukcesem zakończyliśmy realizację projektu Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
  W ramach projektu zorganizowano 8 szkoleń skierowanych do rolników. Zorganizowano je w 8 powiatach woj. pomorskiego, w miejscowościach najbliżej miejsca zamieszkania poszczególnych uczestników szkoleń.

 • Szkolenie w ramach projektu - Ryjewo
  zobacz więcej...

  22.05.2013 po raz ostatni Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk, zorganizowało darmowe szkolenie dla rolników w ramach projektu „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Szkolenie odbyło się w gospodarstwie agroturystycznym  „Leśniczówka pod Akacją” w Ryjewie (powiat kwidzyński), uczestniczyło w nim 9 osób.

 • Szkolenie w ramach projektu - Radostowo
  zobacz więcej...

  15 kwietnia 2013 roku w sali Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian
  w Radostowie, rozpoczęło się dwudniowe szkolenie w ramach projektu „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 • Szkolenie w ramach projektu - Wilcze Błota
  zobacz więcej...

  Po raz szósty, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk przeprowadziło szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy w ramach projektu: „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego”...

 • Szkolenie w ramach projektu - Trąbki Wielkie
  zobacz więcej...

  W dniach 11-12.02.2013 r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu: „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 • Szkolenie w ramach projektu - Luzino
  zobacz więcej...

  W dniach 30-31.01.2013 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie, rolnicy z powiatu wejherowski oraz puckiego mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu z cyklu organizowanego w ramach projektu: „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 • Szkolenie w ramach projektu - Stanisławka
  zobacz więcej...

  W 2013 roku kontynuujemy realizację projektu: „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Tym razem przeprowadziliśmy bezpłatne szkolenie w dniach 14-15.01.2013 r. w miejscowości Stanisławka, gmina Debrzno.

 • Szkolenie w ramach projektu - Parchowo
  zobacz więcej...

  10 grudnia 2012 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Parchowie, powiat bytowski, rozpoczęło się dwudniowe szkolenie w ramach projektu „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 • Szkolenie w ramach projektu - Karżniczka
  zobacz więcej...

  Dnia 29.11.2012 roku Stowarzyszenie rozpoczęło cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy w ramach projektu projektu: „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

 • Bezpłatne szkolenia dla rolników
  zobacz więcej...

  Serdecznie zapraszamy rolników do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu: „Zrównoważony rozwój rolnictwa a ochrona wód na terenie województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
  Projekt będzie realizowany w okresie od 01.10.2012 r. do 30.06.2013 r. i swoim zasięgiem obejmie całe województwo pomorskie.
  W ramach projektu zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia skierowane
  do rolników mające na celu podnoszenie kwalifikacji i kształtowanie świadomości w zakresie zrównoważonego rozwoju rolnictwa.