Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 21Wszystkie: 150982

Przyjaciele Zwierząt

Projekty » Zrealizowane projekty » Przyjaciele Zwierząt

W 2015 roku SITR Oddział Słupsk po raz kolejny pozyskał z Powiatu Słupskiego środki na realizację projektu pt. „Przyjaciele zwierząt” w ramach wspierania zadań w zakresie ekologii i ochrony zwierząt  oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, mających na celu kreowanie postaw związanych z poszanowaniem, ochroną i opieką nad zwierzętami oraz zmotywowanie ich do aktywnego działania na rzecz zwierząt. Jest to kontynuacja akcji edukacyjno-informacyjnej, która rozpoczęła się w 2012 roku dzięki środkom uzyskanym na ten cel z powiatu.
Zadanie zostanie zrealizowane w okresie od 01.08.2015 do 31.11.2015 r. i będzie skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z następujących gmin powiatu słupskiego: Smołdzino, Główczyce, Słupsk, Kępice, Dębnica Kaszubska, Damnica, Kobylnica, Potęgowo i Ustka.
W ramach zadania zostaną zorganizowane spotkania edukacyjno – informacyjne w przedszkolach z udziałem wyszkolonego psa, spotkania z hodowcą zwierząt dla uczniów szkół podstawowych oraz konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu słupskiego. Praca, która wygra zostanie wykorzystana przez nasze Stowarzyszenie w następnych latach realizacji projektu jako materiał do plakatu.  Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.


 
 WSZYSTKICH DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI
ORAZ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH
Z TERENU GMIN POWIATU SŁUPSKIEGO
CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE
PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM STOWARZYSZENIA
TEL. (59) 842-58-49.


Projekt dofinansowany przez  Powiat Słupski w  ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt  oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.