Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 242Wszystkie: 373617

Wyjazd do Folwarku Karżcino

Projekty » Zrealizowane projekty » „Wspaniali opiekunowie zwierząt” » Wyjazd do Folwarku Karżcino

23 czerwca br. zorganizowany został wyjazd, będący nagrodą w konkursie „ Nie kupuj kota w worku”. Było to ostatnie z zadań realizowanych w ramach projektu „Wspaniali opiekunowie zwierząt”  dofinansowanego ze środków Powiatu Słupskiego.
Podczas  spotkania w Folwarku Karżcino zwycięzcy – gimnazjaliści ze szkół w Smołdzinie, Jezierzycach, Łupawie i Damnicy, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących koni. Nasz ekspert – pan Łukasz przekazał uczestnikom wiele informacji i ciekawostek związanych z budową, zwyczajami i zachowaniami, charakterystycznymi dla tych zwierząt. Uczniowie mogli obejrzeć stajnię, wykonać niektóre czynności związane z pielęgnacją np. czyszczenie kopyt.
Kolejną atrakcją był pokaz treningu skokowego. Wszyscy podziwiali umiejętności konia oraz jeźdźca w skokach  przez coraz trudniejsze przeszkody.
Największą atrakcją, jak się okazało, były krótkie lekcje jazdy konnej dla wszystkich chętnych uczestników wyjazdu. Pod okiem pana Łukasza oraz wolontariuszek z Folwarku każdy mógł odbyć przejażdżkę na koniu, dowiedzieć się jak podejść do konia, wsiąść i utrzymać się na nim podczas jazdy stępem i kłusem.
Wyjazd zakończył się wspólnym posiłkiem i pieczeniem kiełbasek przy ognisku.