Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 270Wszystkie: 373645

„Wspaniali opiekunowie zwierząt”

Projekty » Zrealizowane projekty » „Wspaniali opiekunowie zwierząt”

Na początku tego roku SITR Oddział Słupsk pozyskał z Powiatu Słupskiego środki na realizację projektu pt. „Wspaniali opiekunowie zwierząt” w ramach wspierania zadań w zakresie ekologii i ochrony zwierząt  oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, mających na celu kreowanie postaw związanych z poszanowaniem, ochroną i opieką nad zwierzętami oraz zmotywowanie ich do aktywnego działania na rzecz zwierząt. Jest to kontynuacja akcji edukacyjno-informacyjnej, która rozpoczęła się w 2012 roku dzięki środkom uzyskanym na ten cel z powiatu. 

 Zadanie zostanie zrealizowane w okresie od 01.03.2014 do 31.07.2014 r. i będzie skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z następujących gmin powiatu słupskiego: Smołdzino, Główczyce, Słupsk, Kępice, Dębnica Kaszubska, Damnica, Kobylnica, Potęgowo i Ustka. W ramach zadania zostaną zorganizowane spotkania edukacyjno – informacyjne w przedszkolach z udziałem wyszkolonego psa, spotkania z hodowcą zwierząt dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie powiatu słupskiego „NIE KUPUJ KOTA W WORKU”. Nagrodą w konkursie będzie wyjazd do Folwarku Karzcino, gdzie odbędą się zajęcia edycyjne, a także pokazy jazdy konnej oraz posiłek i  zabawy przy ognisku.

 

 WSZYSTKICH DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI

ORAZ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

Z TERENU GMIN POWIATU SŁUPSKIEGO

CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE

PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM STOWARZYSZENIA 

TEL. (59) 842-58-49.

 

 Projekt dofinansowany przez  Powiat Słupski w  ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt  oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.